online randevu tedavi ücretleri

Koli Bandı İle Siğil Tedavisi Olur mu?

Hiç koli bandı ile siğil tedavi edilir mi diye kendi kendinize düşünebilirsiniz fakat internet üzerinde ki bir çok sitede selo bant ve koli bandı ile siğil tedavisi başlıklı bir çok yazıya ulaşmanız mümkün.

Küçük ve tek siğiller için belki geçerli olabilir ki bazı siğillerin dua ile bile tedavi edildiğine rastlanılmıştır. Yalnız burada duadan çok kişinin inancı önemlidir, yani siğili olan kişinin sosyal hayatta dua eden kişiye olan güveni söz konusuysa ve kendi içinde bu dua ile siğilin tedavi olacağına inancı tamsa büyük ihtimal bu cilt problemi de ortadan kalkacaktır.

Gelelim siğil bandı kullanımına. Herhangi bir denemişliğimiz ya da şahit olmuşluğumuz olmasa da bu tedavi için az önce de dediğimiz gibi bir çok sitede olumlu konular mevcut. Denenmesinde ise elbette hiç bir sakınca yok yalnız çözüm olmadığı taktirde kişi psikolojik olarak olumsuz yönde etkilenebilir.

İlk olarak bir adet selo bant ya da koli bandı tedarik ediyoruz. Daha sonra ise siğilin bulunduğu alanı bu bant ile sarıyoruz ve yaklaşık 48 saat su ile kesinlikle temas etmeden bekletiyoruz. 48 saat sonunda bandı çıkarıyor ve siğilli bölgeyi 30 dakika ılık su içinde bekletiyoruz.. Bu sayede siğil yumuşuyor ve üzerini ponza taşı ile yavaşça zarar verip tahriş etmeden ovuyoruz.

Kaynaklara göre bu şekilde siğilin yok olduğu ya da küçüldüğü söylenmektedir. Eğer tam olarak uzaklaşmadı ise aynı uygulamanın tekrar tekrar yapılması gerektiği söylenmekte.

Peki Siğil Kesin Olarak Nasıl Geçer?
Siğiller bulaşıcı olan bir cilt problemidir. Siğil olan bölgenin bir başka bölgenizle teması sonucunda kendi kendinize bulaştırabileceğiniz gibi başka biriyle bulunduğunuz temasta da bulaşma eğilimindedir. Dolayısıyla bu bölgeyi bir başkasıyla ya da başka bir yerimizle temas ettirmekten kaçınmalıyız.

BENZER KONU:  HPV Aşısı Neden, Ne Zaman Yapılır?

Ameliyatsız bir şekilde tedavi edilmesi mümkündür. Bunun için radyo frekans yöntemi tercih edilebilir. RF ismiylede bilinen bu yöntemde ince uçlu bir alet kullanılır ve siğil yakılır. Yalnız bu problemin tedavisi biraz sabır gerektirir. Çünkü HPV virüsünün sebep olduğu bu sorun aylar sonra kendini belli edebilir. Yani tedavi olunsa da aynı bölgeden ya da çevresinden bir süre sonra tekrar yeni bir siğil çıkabilir.

RF ile uyguladığımız tedavi sonrasında aynı zamanda takipte sağlıyoruz. Tedavi olan hastamızı ilk önce 1 ay aralıkla daha sonrasında ise herhangi bir sorunla karşılaşılmadığı taktirde 2-3-4 ay gibi periyotlarla tekrar muayeneye davet ediyoruz.

Ameliyatsız yapılan bu tedavi elbette ki kesi, dikiş, pansuman, narkoz ya da benzeri dezavantajlar yaşatmadığı için hem hastalar hem de tedavi eden hekimler için de oldukça avantaj sağlamaktadır.