online randevu tedavi ücretleri

Siğil Tedavi Ücretleri Ne Kadar?

Yüz, el ya da vücudun herhangi bir yerinde bulunan siğillerin tedavisinde radyo frekans tercih edilmektedir. Bölgeye yapılan uyuşturmayla beraber tedavi yapılmaktadır.

Ücretlendirme tamamen siğilin boyutu ve sayısına göre değişiklik göstermektedir. Şöyle ki 5mm boyutuna kadar olan ilk siğil 500 TL, eklenen her siğil 250 TL olarak ücretlendirilir.

SGK güvencesi olan hastalarımızda ise ilk siğil 250 TL, eklenen her vak’a 125 TL olarak ücretlendirilir.

5mm boyutundan büyük olup kirpik, burun, dudak gibi tedavisi özellik isteyen alanlarda ki siğillerin ücretlendirilmesi muayene esnasında büyüklüğüne göre doktor tarafından yapılmaktadır.

Alınan ücretler o siğilin tamamen yok olmasını sağlamaktadır. Birden fazla seansın gerektiği durumlarda ek ücret alınmamaktadır.

Kondilom (Makat Siğili, Genital Siğil) Tedavi Ücretleri
Makata bulunan siğillerin teşhisi anoskop yardımıyla yapılan muayene doğrultusunda konulmaktadır. Bağırsağa ilerlemiş olma olasılığına karşı her makat siğili vak’asında mutlaka anoskop kullanarak problemin seviyesini belirliyoruz.

Tedavi lokal anestezi uygulanması ile beraber radyo frekans yöntemiyle yapılmaktadır. Makat ve genital siğillerde uygulanan tedavilerin ardından 6 defa ücretsiz kontrol ve müdahaleyi kapsayarak 1 yıl sürmektedir. Tedavi edilen bölgede tekrar siğil oluşması durumunda tekrar müdahale edilmektedir. Yani ilk tedavide ücret ödediğiniz için, 1 yıl içinde geldiyseniz herhangi bir ücret ödemezsiniz.

Siğilin yayılma durumuna göre ücretlendirme yapılır. Bağırsaklara ilerleme durumuna göre ücret değişiklik gösterebilir. Genellikle 1500-4500 TL arasında değişmektedir.

Tedavinin ardından sağlanan takipte eğer 4 ay vak’a tekrar etmediyse artık temiz dönem olduğu kabul edilir. 4 aydan sonra hastalığın tekrar baş göstermesi mikrobun başka bir yerden alındığı kabul edilerek tekrar ücretlendirilir.

Siğil ve Tedavisi Hakkında Bilgi Kaynağı © 2017